Favorilere Ekle
Yeni
  • 513
  • Akide

KONYALI KAHVE SETİ

1.600,00
VAR
Ambalaj : Hediye Karton Kutu
Ambalaj Ölçüsü : 31 x 21.5 x 8cm
Ürünler :

- Porselen Fincan (2adet)
- Porselen Tabak (2adet)
- Cam Su Bardağı (2adet)Konyalı Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?
Konyalı Kahve Setini tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti. Son dönemde Selçuklu motifleri teveccüh bulunca, biz de farklı bir yorum ile bir kahve seti tasarlamak istedik. Sürekli farklı ve yenilikçi bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı bekleyen kurumsal hediye arayışındaki firmalar için iyi bir seçenek oldu.

Firmalar, hediye kutusuna çok önem verirler. Konyalı Kahve Setinin hediye kutusuyla keyifli bir sunumu vardır. Kahve setinin hediye kutusunun kapağında altın varak ile basılmış Selçuklu yıldızı bulunmaktadır. Bu yıldızın yanına firma logosunu basma imkânımız var. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabilirler. Fincan kumlama yöntemiyle firma logosunu da işleyebiliyoruz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Konyalı Kahve Seti çok güzel bir alternatiftir.

Aşağıdaki kısa video filmimizde fincanların pişirilmek üzere fırına yerleştirilme işlemini izleyebilirsiniz.  
 


Kahveden önce neden su içilir?
Kahve servisinde kahvenin yanında bir bardak su bulundurulması Türk kahve kültüründe yer alır. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir. Bu bilginin yanında; eski bir Osmanlı adabından da bahsetmemiz hoş olur. Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı.

İyi yapılmış bir Türk kahvesinin üstü köpükle kaplı olur ve Türklerde en köpüklü fincan, misafire veya en yaşlı kişiye verilir. Kahvenin köpüklü olması için doğru boyutta bakır cezve seçilmesi gereklidir. Bu nedenle her Türk ailesinde 1 fincandan 4 fincan alabilecek boyuta kadar cezve takımları olur.

Kahvaltı terimi nereden gelmektedir?
İngilizlerdeki çay saati geleneği gibi, Türk kahvesinin içilmesi hususunda da bir zaman kavramı oluşmuştur. Genellikle sabah ve öğlen öğünleri arasında içilir. Türkçe günün ilk öğünü anlamına gelen ‘kahvaltı’ sözcüğü, kahve içimi öncesi (kahve altı) yenen şeyler demektir. Günlük hayatımızda Türk kahvesi; arkadaş sohbetlerine refakat eder, işlerin azaldığı saatlerde yorgunluğu alır, kız isteme meclislerinin vazgeçilmezidir. Kahvenin köpüksüz olması hoş karşılanmaz. Güzel bir hediye kutusuna konulmuş geleneksel bir kahve fincan seti her zaman en güzel geleneksel hediye seçeneklerinden biridir.  

Diğer kahve setlerimizi Kurumsal Hediyelik sitemiz www.akide.com.tr'de görebilirsiniz.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Zeytindalı Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.