Favorilere Ekle
Yeni
  • 529
  • Akide

ALİ BABA KAHVE SETİ

1.740,00
VAR
Ambalaj : Hediye Karton Kutu
Ambalaj Ölçüsü : 22 x 22 x 7.5cm
Ürünler :

- Porselen Tepsi
- Porselen Fincan
- Cam Su Bardağı


Ali Baba Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?
Ali Baba Kahve Seti tek kişilik kahve setidir. Türk adabında ‘tek kişilik’ kahve seti kulağa hoş gelmese de, son dönemlerde oldukça revaçta olan bir settir. İnsanların kendi başına da keyif yapmaya, kendilerini şımartmaya ihtiyacı vardır. İşte Ali Baba Kahve Seti tam da bunu sağlayan çok hoş bir settir. Hem tepsisinde hem fincanında hem su bardağında kumlama metoduyla Selçuklu desenler uygulanmıştır.

Son dönemde kahve fincan ve tabaklarının üzerinde çalıştığımız en önemli dekorlama metodu ‘kumlama’ tekniğidir. Bu uygulama tamamen elle yapılır. Bu teknik ile porselen ve cam yüzeyler kum ile aşındırılır. Bu aşındırma ile yüzeyde istenilen motifler elde edilir. Kumlanan yüzeylerde 2 boyutlu bir derinlik oluşur. Bu uygulama, porselen yüzeyine yapılan geleneksel düz (boyut hisse vermeyen) desen uygulamalarından çok daha ‘klas’ bir görüntüye sahiptir. Motifler başta altın olmak üzere gümüş, bakır gibi değişik renklerle boyanarak harika görüntüler elde edilir. Kumlama ile porselen ve cam yüzeylere firma logolarını da işlemek mümkündür. Bu uygulama firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlamaktadır.

Kahve yanında suyun ikram edilmesi konusunun önemi herkesçe malumdur. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir. Yeri gelmişken eski bir Osmanlı adabından da bahsedelim: Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı.

Ali Baba Kahve Setinin el yapımı karton hediye kutusu vardır. Ürünler sünger içinde birbirlerine değmeden tam bir koruma ile sunulmaktadır. Kutu kapağında altın varak ile basılan Selçuklu motifi bulunmaktadır. Bu motif setteki ürünlerle aynıdır ve güzel bir uyum sergilemektedir. Kapağın boş kısımlarına firma logo uygulaması da yapılabilir. Bu alternatif birçok firmaya kendi kurumsal tanıtımlarını yapmak iyi bir fırsat sağlamaktadır. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Ali Baba Kahve Seti çok güzel bir seçenektir.

Diğer kahve setlerimizi Kurumsal Hediyelik sitemiz www.akide.com.tr'de görebilirsiniz.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Zeytindalı Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.