Basında Midas

 
  "...1899 yılında Edremit'te kurduğu zeytinyağı fabrikası ile Midas Zeytinyağı'nın temellerini atan Müderriszade Hilmi Efendi, aynı zamanda Türk sermayeli ilk zeytinyağı fabrikasını da kurmuş oldu..."

Türkiye'nin ve İstanbul'un ASIRLIK ŞİRKETLERİ, 2013
İSTANBUL TİCARET ODASI
 
 
      
 


''... Bir Zeytinyağı Öyküsü...

Bu sayımızda, 113 senedir sızma zeytinyağı  üretimi yapan Midas Genel Müdürü Ergun Ganer ile söyleşi yapıyoruz. Midas'ın keyifli hikayesini Ergun Bey'den dinlerken, zeytinyağının nasıl bir hediyelik ürün haline geldiğini öğreniyoruz...''


Feel Good, Sinpaş GYO, Ağustos 2012


 

 
  "...Hediye vermek, değer vermektir... Saflığı, doğallığı ve güzelliği barındırmalıdır hediye; dini kitaplardaki kutsal 'Zeytin' gibi..."

Turizm Dünyası, Mart 2012
 
 
     

 
 

''... Birçok ünlü restoran mutfağında kullanılan Midas, artık Sanal Mağaza üzerinden de sipariş edilebilecek. Ayrıca bu sitede firmalara yönelik birçok gurme işi 'kurumsal hediye' mevcut... Bayi toplantıları, tanıtım organizasyonları, yeniyıl hediyeleri ile ilgili 'lezzetli' alternetifler arıyorsanız, web sitesini ziyaret etmekte büyük fayda var. Ürünleri yakından görmek isterseniz, Fenerbahçe'deki Midas Zeytinyağı butiğini gezebilirsiniz...''

Gül Erçetingöz,
Best of Istanbul, Mart 2012


 

 

"… Midas Erken Hasat Zeytinyağı gerçek bir şölendir. Özellikle filtre edilmemişini, yöresel deyişle 'bulanık'ı tercih ederim. İstanbul'un birçok ünlü restoranının da yıllardır Midas marka zeytinyağlarını kullanması da rastlantı değil herhalde... Dahası, Midas Naturel Sızma Zeytinyağı'nın Nisan 2007'de Brüksel'de düzenlenen '2007 World selection' yarışmasında büyük altın madalya ile ödüllendirilmesi de bir rastlantı olmasa gerek..."
 

Prof.Dr. Artun Ünsal,
İstanbul Life, Ağustos 2007 
 

"… Zeytinyağı 100 değişik tat ve kokuyu gösteriyor...

Bir bölgeden elma tadını yakalamışken, başka bir sızmamız badem/ceviz tadı verebilir..."

Dünya, 06.06.2007 
 

"… Bu hafta sona ermeden... Görün...

1899 yılından beri, 4 kuşaktır süren bir aile geleneği, İstanbul Suadiye'ye taşındı. Midas Zeytinyağları'nı firmanın yeni açtığı butikte bulabilirsiniz..."
 

Hürriyet, 12.01.2007

 

"… Anadolu'nun antik çağı zeytinyağında hayat buluyor...

Ertür Ailesi'nin Edremit'te 4 kuşaktır kendi ağaçlarından elde ettiği zeytinyağları bugün Midas markasıyla tüketicilere sunuluyor..."

 

Dünya, 25.08.2006


 
  "…Bu aralar denemek isteyip ertelediğim malzemeler vardı. Bunlardan birisi: Midas Sızma Zeytinyağı'ydı. Midas'ın Filtre Edilmemiş Yeşil Zeytin Sızması’nı son birkaç haftadır salatalarda kullanıyordum ama ünlü lokantalar tarafından kullanıldığını okuduğum Naturel Sızması’nı denemek için uygun bir tarif bulmayı bekliyordum…''

Hatice Özdemir, Fırında Sebzeli Tavuk, 24.03.2006
 
   

  
 
  " ‘Zeytinyağı Nereye Koşuyor?’ adlı yazı için yapılan röportajda, 4 İtalyan ve 5 Türk Şef’e tercih ettikleri zeytinyağı markası soruldu: Şef Rudy Pellino (Mezzaluna) ve Şef Cansever Karakurt’un (Boğaziçi Borsa) tercihleri MİDAS Naturel Sızma Zeytinyağı’dır."

Hürriyet, 01.01.2006
 

 

 
 
  
 
    "…Edremit’te üç kuşaktır zeytincilik yapan bir aileden gelen Evren Ertür ve oğlu dördüncü kuşak Sabit Ertür, yıkıntı halindeki eski yağhanelerini müzeye çevirdi. Bir zamanlar zeytinyağı üretiminde kullanılan araç gereçler tarihi mekanda hayat buldu…

Prof.Dr.Artun Ünsal
Damak Tadı, Posta Gazetesi, 04.09.2005
  
  "MİDAS Zeytinyağı’nın rayihasını en son Hürriyet Gazetesi Büyük Jüri’si tescilledi. Gazeteci, gezgin ve gurmelerden oluşan Jüri, ''En İyi 10 Zeytinyağlı Yapan Mekan''ı seçti. Sonuçları 06.05.2005 tarihinde açıklanan değenlendirmede, birinci olan Boğaziçi Borsa/Harbiye ve altıncı olan Hünkar/Nişantaşı tüm yemeklerinde sadece MİDAS Naturel Sızma Zeytinyağı kullanmaktadırlar."

Hürriyet, 05.06.2005
 
                               
   
 
 
  "...Gurmelerin tercihi 2004 yılında da aynıydı. Birinci olan Boğaziçi Borsa/Harbiye tüm yemeklerinde sadece MİDAS Naturel Sızma Zeytinyağı kullanmaktadır..."

Hürriyet, 16.07.2004
 
 
     

 
  "…Zeytinyağı kimileri için sadece iştir. Ama çoğumuz için bir aşktır bu kutsal sıvı…

Ben üreticisinin ambalajladığı ve sattığı güvenilir Edremit ve Ayvalık bölgesi ‘butik zeytinyağı’ndan hoşlanırım. Kendine özgü tatlar daha çok bu bölgenin zeytinyağlarında ortaya çıkıyor çünkü. Mesele, sızmanın ‘sıfır asit’ olması değil sadece; rengi, kokusu, damakta ve gırtlakta bıraktığı iz çok önemli. Favorimi söyleyeyim, Edremit’te ‘MİDAS’ markalı özel üretim. Ve özellikle, koyu yeşil renkli ‘erken hasat’ı. Ama rengi altına çalan ‘geç hasat’ da mükemmel…
"

Prof.Dr.Artun Ünsal, Damak Tadı, Posta Gazetesi, Mart 2004

 

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Zeytindalı Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.