Favorilere Ekle
Yeni
  • 525
  • Akide

EFENDİ KAHVE FİNCAN SETİ

650,00
VAR
  • Fırsat Ürünü
  • Ücretsiz Kargo
Ambalaj : Cilalı Ahşap Kutu
Ambalaj Ölçüsü : 32 x 19 x 10cm
Ürünler :

- Lale motifli porselen fincan + tabak (2adet)
- Bakır Cezve
- Türk Kahvesi (6gr x 4adet)

 

Efendi Cezveli Kahve Fincan Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?
Efendi Cezveli Kahve Fincan Setini tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti. Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı isterler. Hediye kutusuna çok önem verirler. Efendi Cezveli Kahve Fincan Seti; hem bakır cezve, hem porselen kahve fincanı, hem bir fincan miktarı kullanıma hazır Türk kahvesi, hem de Türkçe İngilizce açıklamalı bilgi föyü içermektedir. Böylece geleneksel bir kahve setinin tüm ekipmanını içinde toplamış olur. Efendi Cezveli Kahve Fincan Setinin cilalı ahşap hediye kutusuyla keyifli bir sunumu olduğu için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Firmalar kurumsal tanıtımlarını yapabilirler. Kahve setinin hediye kutusunun kapağında Ortaköy kahvehanesinin gravür resmi bulunmaktadır. Arzu edilirse, ahşap kutu kapağına lazerle firma logosunu yazabiliyoruz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor.

Aşağıdaki kısa video filmimizde kutuların verniklenmesini ve montajını izleyebilirsiniz.

Kahveden önce neden su içilir?
Kahve servisinde kahvenin yanında bir bardak su bulundurulması Türk kahve kültüründe yer alır. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir.

Bu bilginin yanında; eski bir Osmanlı adabından da bahsetmemiz hoş olur. Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı.  

İyi yapılmış bir Türk kahvesinin üstü köpükle kaplı olur ve Türklerde en köpüklü fincan, misafire veya en yaşlı kişiye verilir. Kahvenin köpüklü olması için doğru boyutta bakır cezve seçilmesi gereklidir. Bu nedenle her Türk ailesinde 1 fincandan 4 fincan alabilecek boyuta kadar cezve takımları olur.

Kahvaltı terimi nereden gelmektedir?
İngilizlerdeki çay saati geleneği gibi, Türk kahvesinin içilmesi hususunda da bir zaman kavramı oluşmuştur. Genellikle sabah ve öğlen öğünleri arasında içilir. Türkçe günün ilk öğünü anlamına gelen ‘kahvaltı’ sözcüğü, kahve içimi öncesi (kahve altı) yenen şeyler demektir. Günlük hayatımızda Türk kahvesi; arkadaş sohbetlerine refakat eder, işlerin azaldığı saatlerde yorgunluğu alır, kız isteme meclislerinin vazgeçilmezidir, köpüksüz olması hoş karşılanmaz. Güzel bir hediye kutusuna konulmuş geleneksel bir kahve fincan seti her zaman en güzel geleneksel hediye seçeneklerinden biridir.  

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Zeytindalı Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.